Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, çayır tırtıllarının istilasına maruz kalan sarı gelin (ayçiçeği) hakkında, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama paylaştı. Vahit Kirişçi, paylaştığı açıklamada; Trakya’da ayçiçeği tarlalarını istila eden çayır tırtıllarına karşı drone ile ilaç püskürtme çalışmalarının sürdüğünü, arazilerin büyük bir bölümünde ilaçlama çalışmalarının tamamlandığını, ekiplerin mücadelesinin hem havadan hem de karadan aktif bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti.

Sosyal paylaşım sitelerinde bulunan hesaplarını aktif ve güncel şekilde kullanan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Trakya’daki ayçiçeği tarlalarında yaşanan, kayda değer bir verim kaybı ve mağduriyetini gündeme getiren çayır tırtıllarının istilası hakkında ekiplerin özveri ile çalışmalarını sürdürdüğünü ve istilaya maruz kalan bölümlerde yukarıdan drone ile ilaçlama çalışmaları yapıldığını, çalışmaların nerede ise bitmek üzere olduğunu duyurup gelişmelerin takip edildiğine vurgu yaptı.

ARAZİLERİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, kullanmış olduğu sosyal medya hesapları üzerinden bir paylaşımda bulunması ile Trakya’daki ayçiçeği tarlalarına zarar veren, verim kaybına neden olarak çiftçilere mağduriyet yaşatan çayır tırtıllarına karşı yukarıdan drone yardımı ile ilaç püskürtme çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Arazilerin büyük bir bölümünde çalışmaların tamamlandığını ve çalışmaların neredeyse bitmek üzere olduğunu ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, ekiplerin hem havadan hem de karadan olmak üzere özverili bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerine değindi.