Home / Doğru Haber / Trumpa Kötü Haber

Trumpa Kötü Haber

Doğru Haber – Donald Trump’a kötü haber! Finans Direktörü Allen Weisselberg’den vergi itirafı! Detaylar haberin devamında…

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’un, Trump Organization şirketinin Finans Direktörü (CFO) Allen Weisselberg, Trump’un şirketi aracılığıyla vergi kaçırdığını itiraf etti.

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’un, Trump Organization şirketinin Finans Direktörü (CFO) Allen Weisselberg, Trump’un şirketine yönelik uzun süredir devam eden bir soruşturmayla ilişkili olarak, vergi kaçırdığına dair suçlamaları kabul etti. Donald Trump’un şirketinde Finans Direktörlüğü (CFO) yapan Weisselberg, komplo, cezai vergi dolandırıcılığı, hırsızlık ve iş kayıtlarında değişiklik yapma da dahil olmak üzere 15 suç ile karşı karşıya kaldı.

Lüks arabalar için ödemeler, Manhattan’daki bir daire için kira ve torunları için özel okul eğitimi de dahil olmak üzere, şirketten aldığı yan haklar üzerindeki vergileri kaçırmakla suçlanan Allen Weisselberg, bugün görülen davada kendisine isnat edilen 15 suçlamanın tamamını kabul etti.

HAPİS VE PARA CEZASI

Mahkeme Yargıcı Juan Manuel Merchan, Allen Weisselberg için daha önce belirlenen Savunma Anlaşması kapsamında, New York City’deki Rikers Island hapishanesinde 5 ay hapis ve daha sonra 5 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırılacağını söyledi. Yargıç Juan Manuel Merchan, Weisselberg’in ayrıca, 2 milyon dolar ödemek zorunda kalacağını da belirtti. Allen Weisselberg’in, Trump’un şirketiyle ilgili suçlamalar çerçevesinde ekim ayında görülecek olan mahkemede tanık olarak ifade vermesi gerekecek.

VERGİ KAÇIRMAKLA SUÇLANIYORLAR

Şirket, Allen Weisselberg’e ve diğer yöneticilere, vergilerini hükümete doğru bir şekilde bildirmeyerek gelir vergisinden kaçınmalarına yardımcı olmakla suçlanıyor. Allen Weisselberg, Trump’un şirketinin ticari uygulamalarına ilişkin uzun süredir devam eden soruşturmada şu ana kadar suçlamalarla karşı karşıya kalan tek kişi. Allen Weisselberg, birkaç yıl boyunca Trump’un şirketinden kira, araba ödemeleri ve okul harcı gibi vergilendirilmemiş ikramiyeler de dahil olmak üzere 900 bin dolardan fazla ödenmemiş ve hak edilmemiş vergi iadesinden dolandırmakla suçlanıyor.

Allen Weisselberg’in avukatı Nicholas Gravante Jr. daha önce, müvekkilinin söz verilen 5 aylık hapis cezası karşılığında suçunu kabul edeceğini söylemişti. Savcılar, Savunma Anlaşmasının Allen Weisselberg’in iddianamedeki 15 suçlamanın her birini kabul etmesini, mahkemede şirketin iddia edilen tazminat düzenlemesindeki rolü hakkında konuşmasını ve ekim ayında Trump’un şirketiyle ilgili suçlamalarda tanık olarak hizmet etmesi gerekeceğini belirtmişti.

Donald Trump’un en sadık iş ortaklarından biri olarak görülen Weisselberg, Temmuz 2021’de tutuklanmıştı. Savcılar, şirketin Allen Weisselberg de dahil olmak üzere üst düzey yöneticilere 15 yıl boyunca vergilendirilmemiş yan haklar verdiğini iddia etmişti.

About iga

Check Also

Yargıtaydan Emsal Kargo Kararı

Doğru Haber – Yargıtay’dan, kargo aracılığı ile gelen kırık ürün hakkında emsal niteliği taşıyacak karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.