Home / Doğru Haber / Maymun Çiçeği Vakasında Artış

Maymun Çiçeği Vakasında Artış

Doğru Haber – Türkiye’deki maymun çiçeği vaka sayısında yükseliş: 11’e çıktı! Detaylar haberin devamında…

Türkiye’de maymun çiçeği vaka sayısında yükseliş yaşandı. Vaka sayısının 11’e çıktığını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; maymun çiçeği vakasının ülkemizde bir pandemiye dönüşmeyeceğine inandıklarını ifade etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftalarda yeniden pik noktasına çıkan Covid vakalarının ise düşüşe geçtiğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasıyla vakalarda artış olabileceğini ancak eğitimin aksamayacağını belirtti.

Maymun çiçeği virüsü, gün geçtikçe dünya genelinde yayılmaya devam ediyor.

Türkiye’deki vaka sayısında da artış yaşandığı gözlemlendi.

MAYMUN ÇİÇEĞİ VAKA SAYISI 11’E YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maymun çiçeği vakalarındaki artışın, ülkemizde 11’e yükseldiğini açıkladı.

ÜLKEMİZDE BİR PANDEMİYE NEDEN OLACAĞINA İNANMIYORUZ

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; vaka sayısının 11’e yükseldiğini ancak maymun çiçeğinin Türkiye için korkulacak bir hastalık olmadığını, ülkemizde pandemiye neden olmayacağını ifade etti.

CORONA VİRÜS VAKALARINDA DÜŞÜŞ BEKLİYORUZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftalarda yeniden pik noktasına çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayılarının düşüşe geçtiğini söyledi.

Covid-19 salgınında son haftalarda günlük 60 bini geçen sayıların görüldüğüne dikkat çeken Bakan Koca, rakamların on binlere indiğini söyledi.

Hastane ve yoğun bakım yatışlarında da düşüş görüldüğünü belirten Koca; kasım – aralık gibi bir yükseliş yaşanabileceğini ancak normal gripten farklı bir şekilde seyretmeyeceğini belirtti.

EĞİTİMİ ENGEL BİR DURUM YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılmasıyla vakalarda artış olabileceğini ancak eğitimin aksamayacağını belirtti.

About iga

Check Also

Yargıtaydan Emsal Kargo Kararı

Doğru Haber – Yargıtay’dan, kargo aracılığı ile gelen kırık ürün hakkında emsal niteliği taşıyacak karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.