Home / Doğru Haber / Almanya Işıkları Kapattı

Almanya Işıkları Kapattı

Doğru Haber – Almanya enerji tasarrufu amacıyla gece aydınlatmalarını kapattı! Detaylar haberin devamında…

Almanya’da, Rusya’dan ithal edilen gaza bağımlılığı azaltmak ve enerji tasarrufu sağlamak maksadıyla kamu binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların ışıkları yerel saatle 22.00’den itibaren kapatıldı.

Almanya’da federal hükümetin enerji tasarrufu maksadıyla aldığı karar çerçevesinde saat 22.00 ile 06.00 arasında aydınlatmalar kapatıldı.

Karara göre kamu binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların ışıkları, yerel saatle 22.00’dan 06.00’a kadar itibaren kapatılacak.

Ayrıca hastaneler dışındaki kamu binaları, en fazla 19 dereceye kadar ısıtılacak.

Ağır fiziksel işlerin yapıldığı iş alanları, 19 dereceden daha soğuk olabilecek.

Fuar ve büyük salonlar gibi insanların kalabalık olarak kullandığı alanların hiç ısıtılmama ihtimali var.

Belediye binaları, yönetim binaları, kütüphaneler ve müzeler gibi kamu alanlarında bu önlemlerden önce en düşük sıcaklık 20 derece olarak belirlenmişti.

Ayrıca mağazalarda ısı kaybını önlemek amacıyla kapılar kapalı tutulacak, kira sözleşmelerinde yer alan minimum ısıtma şartı 6 ay süreyle askıya alınacak, halka enerji tasarrufu yapma yöntemleri anlatılacak.

Bugün uygulamaya giren, 6 ay geçerli olacak bu önlemlerle hükümet gaz kullanım oranını yüzde 2 oranında azaltmayı hedefliyor.

Köln’ün şehir merkezinde yerel saatle 22.00’dan sonra tabelalar ve kamu binalarının aydınlatmalarının yanı sıra, binalara estetik amaçla yansıtılan ışıklar ve iş yerlerindeki vitrinlerinin ışıkları kapatılırken, sadece sokak lambaları açık bırakıldı.

Köln Belediyesinin aldığı bir kararla 9 Ağustos 2022 Salı gününden itibaren tarihi Köln katedralinin ışıklandırması kapatılmıştı.

About iga

Check Also

Yargıtaydan Emsal Kargo Kararı

Doğru Haber – Yargıtay’dan, kargo aracılığı ile gelen kırık ürün hakkında emsal niteliği taşıyacak karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.