Home / Doğru Haber / Eşiyle Vardiyalı Kadın Otobüs Şoförü

Eşiyle Vardiyalı Kadın Otobüs Şoförü

Doğru Haber – Isparta’da halk otobüsünün kadın şoförü Fatime Metin, eşi ile vardiyalı bir şekilde çalışıyor!

Isparta’da aynı halk otobüsünde eşi ile vardiyalı bir şekilde şoförlük yapan Fatime Metin, özellikle hemcinslerinden takdir görüyor.

Isparta’da 10 yıldır şoförlük yapan 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Metin, 7 ay kadar önce Isparta Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren özel halk otobüsünde eşi Fatih Metin ile çalışmaya başladı.

Fatime Metin, gazetecilere yaptığı açıklamada; şoförlüğe merakının, çocuk yaşlardayken köylerine gelen otobüsle başladığını ifade etti..

Eşinin şoför oluşuyla mesleğe ilgisinin daha da arttığını belirten Fatime Metin, işini severek yaptığını dile getirdi.

Fatime Metin, aynı halk otobüsünde eşiyle vardiyalı çalıştıklarını kaydetti.

Yolcuların, direksiyonun başında bir kadını görünce önce şaşırdıklarını daha sonra ise kendisini tebrik ettiklerini aktaran Fatime Metin; Kadınlardan olumlu tepkiler alıyorum. Kadının yapamayacağı iş yoktur, her kadın istediği her işi yapabilir. Halk otobüsünde görev yapan tek kadın şoför olarak kadınlara çağrıda bulunuyorum. Kadınlar beni yalnız bırakmasınlar, gelsinler; birlikte çalışıp birbirimize yoldaş olalım, dedi.

Eşim En Büyük Destekçim

Eşiyle beraber çalışmaktan gurur duyduğunu ifade eden Fatih Metin de evlendikten sonra hayat arkadaşının otobüslere merakı olduğunu keşfettiğini anlattı.

Fatime Metin’in kendisine sürekli Ben de otobüs kullanmak istiyorum, bana da öğret, dediğini aktaran Fatih Metin; Öğrenmek için çok mücadele etti ve sonunda öğrendi. Şoförlüğü öğrendikten sonra ehliyetini ve gerekli belgeleri aldı, şimdi beraber çalışıyoruz. Eşim, benim en büyük destekçim oldu, dedi.

About iga

Check Also

Yargıtaydan Emsal Kargo Kararı

Doğru Haber – Yargıtay’dan, kargo aracılığı ile gelen kırık ürün hakkında emsal niteliği taşıyacak karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.