Home / Doğru Haber / Devlet Hastanesindeki İlaçları Satıyorlar

Devlet Hastanesindeki İlaçları Satıyorlar

Doğru Haber – Devlet hastanelerindeki ilaçları satan şebekeye operasyon düzenlendi! Detaylar haberin devamında…

İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen operasyonda devlet hastanelerinin ilaç ve malzemelerini, yabancı uyruklu kişilere sattığı belirlenen, 13’ü sağlık çalışanı olmak üzere 50 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet hastanelerinde çalışan şüphelilerin, SGK Başkanlığına fatura edilen ilaçları ve sağlık alanında kullanılan çeşitli malzemeleri kendi üzerine geçirip yabancı uyruklu kişilere satıldığını tespit etti.

Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmanın ardından, Sosyal Güvenlik Kurumuna fatura edilen ilaç ve sağlık malzemelerini kendi üzerlerine geçiren bir suç yapılanması belirleyince çalışma başlattı.

Yapılan araştırmalarda suç şebekesinin, Sosyal Güvenlik Kurumuna reçete edilerek ödetilen ilaç ve malzemeleri devlet hastanelerinden çalarak kendi depolarına götürdükleri anlaşıldı. Suç örgütünün 71 eylemi tespit edilirken şüpheliler de tek tek belirlenip gözaltına alındı.

TOPLAMDA 50 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Mali polis tarafından yürütülen çalışmaların ardından aralarında 13 sağlık çalışanının da bulunduğu 56 şüphelinin yakalanmasına yönelik bu sabah operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 10 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, toplamda 50 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan arama çalışmalarında çok sayıda yasadışı ilaç ve tıbbi malzeme ele geçirildi. Operasyonla beraber 17’si İstanbul’da olmak üzere toplam 28 sağlık kuruluşunda denetim gerçekleştirildi.

About iga

Check Also

Nobel Ödülünün Sahibi Belli Oldu

Doğru Haber: Nobel Tıp Ödülü’nün sahibi belli oldu! Ödül Töreni 10 Aralık 2022 Cumartesi günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.